AKTUĀLI NOVADĀ

DEPO: Mārupes iedzīvotājiem nozīmīgu krustojumu pārbūve ar Kārļa Ulmaņa gatvi – būs

Līdz ar pavasara iestāšanos DEPO turpina transporta infrastruktūras pārbūvi Kārļa Ulmaņa gatves krustojumos ar Lielirbes, Lielās un Upesgrīvas ielām, kā rezultātā Mārupes iedzīvotājiem būtiski uzlabosies satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē starp Mārupes un Rīgas pilsētām. Tas arī atvieglos piekļuvi Rīgas sabiedriskā transporta infrastruktūrai.

Satiksmes mezgla pārbūvi par saviem un sadarbības partneru līdzekļiem uzsāka, veic un pabeigs DEPO.

Pagājušajā gadā tika pabeigta šī satiksmes mezgla projekta izstrāde, kas izmaksāja 220 000 EUR. Projekta izstrādes gaitā tika ņemtas vērā satiksmes plūsmas Kārļa Ulmaņa gatves, Lielirbes, Upesgrīvas un Lielās ielas krustojumu apkaimēs. Ņemot vērā projekta sarežģītību, tas tika skaņots un vairākkārtēji pārskaņots gan ļoti daudzās Rīgas un Mārupes pašvaldības iestādēs, gan ar inženiertīklu turētājiem. Izstrādājot projektu, tika ņemtas vērā Rīgas un Mārupes pašvaldību, apkārtējo apkaimju iedzīvotāju un uzņēmumu vajadzības. Svarīgi minēt, ka projekta izstrāde un skaņošana notika Covid-19 periodā, laikā, kad bija ierobežotas iespējas ātri un operatīvi klātienē risināt jautājumus.

Pirms ziemas iestāšanās 2023. gada nogalē DEPO izbūvēja veikala teritorijai piegulošās ielas – Daibes un Kalmju ielas, kā arī veica Lielās ielas pieslēguma vietas Kārļa Ulmaņa gatvei rekonstrukciju, kas DEPO izmaksāja 1,1 milj. EUR. Vienlaicīgi Kārļa Ulmaņa gatvē, Mārupes pilsētas pusē, 500 m garumā tika izbūvēta lēngaitas josla, izgaismots gājēju un velo celiņš, kas DEPO izmaksāja vēl 1,2 milj. EUR.

Beidzoties tehnoloģiskajam pārtraukumam ziemā, DEPO nolīgtie būvnieki februāra beigās atsāka satiksmes mezgla pārbūves darbus.

Patreiz tiek būvēts Lielās ielas pieslēgums Kārļa Ulmaņa gatvei un Lielirbes ielai. Rezultātā Mārupes iedzīvotāji varēs daudz ērtāk nokļūt no Lielās ielas uz Lielirbes ielu Rīgas centra virzienā un atpakaļ, pa tiešo šķērsojot Kārļa Ulmaņa gatvi.

Shēma: Transporta plūsma pēc K.Ulmaņa gatves, Lielirbes ielas un Lielās ielas krustojuma pārbūves

Šobrīd tiek izbūvēta jauna lietusūdens un kanalizācijas sistēma Kārļa Ulmaņa gatvē, kā arī atbilstoši projektam tiek pārbūvēti inženiertehniskie tīkli šajā krustojumā.

DEPO, uzņemoties papildu izmaksas, tuvāko nedēļu laikā izbūvēs Kārļa Ulmaņa gatves pagaidu risinājumus satiksmes plūsmas uzlabošanai, lai mazinātu neērtības satiksmes mezgla pārbūves darbu laikā.

Shēma: pagaidu risinājumi krustojuma pārbūves laikā

Kā rāda satiksmes plūsmas pētījums, šie pagaidu risinājumi uzlabos gan jau esošo situāciju, gan arī nodrošinās satiksmes pārorganizāciju krustojuma būvniecības darbu gaitā, tai skaitā, ņemot vērā potenciālo DEPO veikala klientu plūsmu.

Pēc Lielās ielas pieslēguma Kārļa Ulmaņa gatvei un Lielirbes ielai izbūves DEPO izbūvēs apli starp Lielirbes ielu, Remtes ielu un Kārļa Ulmaņa gatvi, ļaujot ērti no Lielās ielas doties arī Jūrmalas virzienā.

Shēma: Transporta plūsma pēc K.Ulmaņa gatves, Lielirbes ielas un Lielās ielas krustojuma pārbūves

Ņemot vērā visu inženiertehnisko un ceļu būves darbu sarežģītību, ar būvniekiem esam vienojušies fiziskos darbus Kārļa Ulmaņa gatves, Lielās ielas un Lielirbes ielas krustojumā, ietverot jauno apli, pabeigt līdz 2024. gada 1. oktobrim. Šī posma būvdarbi DEPO izmaksās 2,4 milj. EUR.

Savukārt Kārļa Ulmaņa gatves un Upesgrīvas ielas savienojuma pārbūve tiks uzsākta pēc inženiertīklu pārbūves šajā krustojumā, ko paredzēts veikt šī gada rudenī. Kārļa Ulmaņa gatves un Upesgrīvas ielas krustojuma brauktuvju izbūves darbus plānots pabeigt 2025. gadā.

Shēma: Transporta plūsma pēc K.Ulmaņa gatves un Upesgrīvas ielas krustojuma pārbūves.

Šī krustojuma izbūve ļaus ērti nokļūt uz tirdzniecības centru “Spice” un atpakaļ uz Mārupi. Tas ļaus arī ērti iegriezties Upesgrīvas ielā no Kārļa Ulmaņa gatves, braucot no Salu tilta puses. Šis posms izmaksās aptuveni 2,4 milj. EUR.

Paredzams, ka DEPO un privāto partneru izmaksas Mārupes un Rīgas publiskajā infrastrukturā – Kārļa Ulmaņa gatves, Lielirbes ielas, Lielās ielas un Upesgrīvas/Jaunmoku ielas satiksmes mezgla rekonstrukcijā-pārbūvē, kā arī Daibes un Kalmju ielā kopā sasniegs 7,3 milj. EUR.

Shēma: Transporta plūsma pēc abu krustojumu pārbūves.

Labprāt sniegsim skaidrojumus uz jums interesējošiem jautājumiem. Jautājumus var iesūtīt arī uz e-pastu: marupe@depo.lv.

Šis nozīmīgais projekts ietver ne tikai jauna DEPO veikala Mārupē izveides izmaksas, bet arī būtiskas izmaksas Rīgas un Mārupes infrastruktūras attīstībā par privāto uzņēmumu līdzekļiem.

Aicinu būt pozitīviem, saprotošiem un iecietīgiem šo sabiedrībai svarīgo darbu realizēšanas gaitā, lai mums visiem kopā izdotos realizēt šo ilgstoši neatrisināto satiksmes problēmu Mārupes iedzīvotājiem.

Andris Kozlovskis

SIA DEPO DIY valdes priekšsēdētājs

Pieņemts Mārupes novada pašvaldības 2024.gada budžets

VIDEO: Mārupes novada pašvaldības izpilddirektore Agnese Jankuna informē par apjomīgākajiem infrastruktūras objektiem, mobilitātes uzlabošanas plāniem un Plieņciema ielas rekonstrukciju

BIEDRS IESAKA

Mārupes stādu centrs gatavojas sezonai

Idejas Lieldienu galdam - ātri un vienkārši

VIDEO: "Dabas saldumu maģija" saimniece Ilze Kupča iesaka divas receptes, kas būs pa spēkam ikvienam

Saldās biezpiena mājiņas

Sastāvdaļas:

 • 2 pac. Selgas cepumi ar karameļu garšu.
 • 200 g Biezpiens
 • 200 ml Saldais krējums
 • 100 g Svaigais siers 0.100gr.
 • 7 g Pūdercukurs .
 • 40 g Marmelāde
 • 20 g Rieksti
 • 20 g Žāvētas ogas, aprikozes

Pagatavošana:

Traukā liek biezpienu, saldo krējumu, svaigo sieru, pūdercukuru, sagriezstus augļus, ogas, marmelādi, pudercukuru. Visu masu saputo stingrās putās. Būvē no 3 cepumiem mājiņu – sākumā liek pamatiņu, tad abas sieniņas un piepilda mājiņu no sāniem ar masu. Jumta savienojumu var apliet ar šokolādi! Ja vēlas, lai mājiņas ātrāk ir mīkstas, cepumus var iemērkt sulā vai kafijā, bet tad ātri jāstrādā, jo cepums paliks mīksts un drups.

Sāļās mājiņas

Sastāvdaļas:

 • 2pac Klasiskie krekeri (kvadrātainie) 
 • 150 g Biezpiens 
 • 100 ml Saldais krējums 
 • 100 g Svaigais siers 
 • 70 g Sadrupināti valrieksti 
 • 20 g Zaļumi 
 • Dažādas garšvielas pēc izvēlēs 

Pagatavošana:

Traukā saliek visas satāvdaļas un sajauc ar mikseri (lēnāko ātrumu). Ņem 3 krekerus un veido mājiņu, līdzīgi kā saldo. Uz jumta savienojuma liek masu, ko pildīja mājiņā un dekorē ar zaļumiem. 

Lai labi garšo!

NOTIKUMI

Izvirza projektu "Dižprojekts 2023" konkursā

VIDEO: Mācību programma "Skola dodas dzīvē, dzīve ienāk skolā" gūst plašāku atzinību

Biedrība “Pierīgas Partnerība” projektu konkursam “Dižprojekts 2023” šogad izvirzījusi biedrības “Mārupes uzņēmēji” pērn ar LEADER līdzfinansējumu īstenoto projektu “Skola dodas dzīvē, dzīve ienāk skolā”, kā ietvaros tika organizētas 20 mācību stundas, kuras Mārupes novada skolēniem vadīja vietējie uzņēmēji, veicinot kompetenču pieeju mācību saturā, attīstot caurviju prasmes un mācību programmas sasaisti ar reālo dzīvi.

Dižprojekts ir Latvijas Lauku foruma iniciēts Latvijas partnerību projektu konkurss, ar mērķi popularizēt unikālas, reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER pieeju un saņēmušas finansējumu. Kopā vērtēšanai tika izvirzīti 25 projekti, pa vienam no katras teritorijas, ikviens iedzīvotājs līdz 3.martam par tiem varēja balsot sociālajā tīklā Facebook, tādējādi nosakot nominantu. “Vērtējums nav tas būtiskākais, bet svarīgākais ir nodot informāciju citiem, iedvesmot un motivēt arī citus īstenot kaut ko līdzīgu vai tik pat jaudīgu”, saka biedrības “Pierīgas Partnerība” izpilddirektore Maija Bebre.

ABBA gaisotnē aizvadīta uzņēmēju gada balle

Biedrības “Mārupes uzņēmēji” saviesīgajā dzīvē gadu mijas balle vienmēr ir gaidīts un plaši apmeklēts notikums. Arī šogad 19.janvārī, restorānā 32.augusts spožā ABBA PARTY gaisotnē aizvadīta kārtējā biedrības gada balle, kas pulcēja 60 ballētājus, ne tikai biedrības biedrus, bet arī draugus no Mārupes un citiem novadiem. 

Vakara kulmināciju radīja krāšņi priekšnesumi, skanot populārākajiem ABBA hītiem, tādiem kā: Money, Money, Money; Mamma Mia; Honey, Honey; Super Trouper; Dancing Queen; Chiquitita un Gimme! Gimme! Gimme! Visi priekšnesumu mākslinieki tika novērtēti un apbalvoti ar biedru sarūpētām balvām no SIA Lotos Pharma, AVIS Latvia, VAS Starptautiskā lidosta “Rīga”, SIA Manilla, SIA Prolux, SIA IB Media Productions, Dabas saldumu maģija, Beweship Latvia/BEWE RIX.

Turpinot atbalstīt Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumus (SMU), biedrības pasākumos jau par tradīciju kļuvusi SMU darbu izsole, šoreiz tika izsolīti 7 produkti – SMU “360Nature” sāls – citrona skrubis ar citrusa aromātu un kliņģerīšu ziedlapiņām, kas gatavots no dabīgām izejvielām, kas palīdz noārdīt ādas atmirušās šūnas. SMU “ThermoMate” termoss ar lāzerapdrukas dizainu “Ziemas brīnums” – ļauj izjust Ziemassvētku sajūtas cauru gadu. SMU “Lailo” kaklarota “Blue lagoon” ar pārstrādāta stikla elementu, kas veidots no depozītā nepieņemtās vai sasistās stikla taras. SMU “SignNature” skiču – pierakstu klade no pārstrādāta papīra, papīra atgriezumiem un tapešu pārpalikumiem. SMU “Meraki” no dabīgiem akmeņiem veidota rokassprādze lavandas krāsā, kas veicina pozitīvas sajūtas, noņem negatīvo enerģiju un ļauj noticēt saviem spēkiem. SMU “AURA” paliktnis, izgatavots no baltā cementa, kas paredzēts aksesuāru, sveču vai citu priekšmetu novietošanai. Visi izsolītie produkti tika pārdoti. 

Kopumā par pasākumu – lieliska atmosfēra, pārsteigumi, dejas un smiekli! Īsumā – biedrībā “Mārupes uzņēmēji” prot gan kārtīgi strādāt, gan no sirds atpūsties! 

Galerija: Biedrības "Mārupes uzņēmēji" gada balle

Semināru cikla “Par 2 stundām zinošāks” ietvaros šogad notikušas jau trīs lekcijas

Turpinot īstenot semināru ciklu “Par 2h zinošāks”, kopš gada sākuma notikušas vēl 3 izglītojošas lekcijas, kas guvušas lielu apmeklētāju atsaucību gan aktuālo tēmu, gan augsti kvalificēto lektoru piesaistes rezultātā. Visi semināri ir pieejami bezmaksas ikvienam interesentam un notiek klātienē Mārupes pamatskolā, Viskalnu ielā 7, Tīrainē. Aktuālā informācija ir pieejama biedrības Facebook kontā.

Gada sākums nereti ir jaunu apņemšanos atskaites punkts, kad nolemjam sākt sportot, ēst veselīgāk vai kā citādi mainīt savus ikdienas paradumus uz veselīgākiem. Likumsakarīgi, ka tieši janvāra lekcija bija par veselīgu uzturu, kur uztura speciāliste Lizete Puga dalījās zināšanām, kas jāņem vērā, lai ikdienā uzņemtu veselībai nepieciešamās uzturvielas, atklājot mītus un patiesību par vispārpieņemtām atziņām.

Lai runātu, ir jāelpo

Februārī runas mākslas noslēpumos dalījās aktrise un pasniedzēja Zane Daudziņa, pulcējot lielāko apmeklētāju skaitu līdz šim.

Lekcijas laikā tika atklāts būtiskākais, no teorijas pamatiem līdz praktiskiem vingrinājumiem, kā sagatavoties runai publikas priekšā, iepazīstinot ar izšķirošajiem veiksmes faktoriem, bez kuriem nav iedomājama veiksmīga runa, kā arī to, kā tikt galā ar traucējošiem faktoriem, pielietojot stresa mazināšanas paņēmienus un elpošanas vingrinājumus, jo viens no veiksmīgas runas stūrakmeņiem ir pareiza elpošana.

Ikviens lekcijas apmeklētājs  varēja nostiprināt iegūtās zināšanas ar praktiskiem uzdevumiem, kas momentāni atspoguļojās ārējā izskatā, jo ikviens no lekcijas izgāja pārliecinātāks, atbrīvotāks, ar staltāku stāju un zināšanām, kas palīdzēs kļūt vēl veiksmīgākiem!

427590069_774638394697741_1953147201543382386_n

Kā sasniegt (ne)dzirdīgas ausis

Sociāliem tīkliem mūsdienu uzņēmējdarbībā ir liela loma. Diemžēl šajā jomā ir arī daudz zemūdens šķēršļi, kurus saprotot un pie tiem piestrādājot, ir iespējama veiksmīgāka komunikācija sociālajos medijos, klientu piesaistē un biznesa izaugsmē.

Martā uz kritiskās domāšanas attīstīšanu sociālo tīklu laikmetā aicināja žurnāliste, LTV un Latvijas radio raidījumu vadītāja Ilze Dobele, daloties ar savām gadu desmitiem uzkrātajām zināšanām par to, kā ar savu ziņu sasniegt dzirdīgas un nedzirdīgas ausis, kā sociālie tīkli un ziņas mijiedarbojas savā starpā, kā kritiski izvērtēt ziņu patiesumu un kā tās vislabāk pasniegt, lai mūs sadzird – pareizi sadzird! 

Lekciju cikls “Par 2h zinošāks” tiek īstenots sadarbībā ar Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs.
Biedrība “Mārupes uzņēmēji” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” Pierīgas Partnerība Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 līdzfinansēto projektu “Lekciju cikls “Par 2h zinošāks”” Nr. 23-04-AL04-A019.2201-000003 īsteno 6 lekciju mācību ciklu.

Vēlies kopā ar mums palīdzēt augt jaunai uzņēmēju paaudzei? Piesakies!

Biedrība “Mārupes uzņēmēji” īsteno vairākus projektus, kas sniedz jauniešiem iespēju iepazīt biznesa pasauli. Arī Tu vari kļūt par vienu no jauno uzņēmēju skolotājiem!

JAUNUMI

Biedrības gada kopsapulce notiks 26.martā

Biedrības “Mārupes uzņēmēji” ikgadējā kopsapulce notiks 26. martā plkst.16.00 uzņēmumā “Jurmala Golf Club & Hotel”, Golfa iela 1, Piņķi, Babītes pagasts, Mārupes novads.

Sapulces darba kārtībā būs valdes atskaites prezentācija un citi normatīvajos aktos noteiktie jautājumi, kā arī balsojums par gada pārskatu un valdes vēlēšanas. Saskaņā ar 2021. gada 28. decembrī ārkārtas biedru sapulcē lemto par biedrības Statūtu grozījumiem valde tiek ievēlēta uz diviem gadiem.

Šobrīd biedrības valdē darbojas valdes priekšsēdētājs Silvestrs Savickis (SIA “LEAD. Korporatīvā komunikācija”), priekšsēdētāja vietniece Liāna Putniņa (SIA “Mārupes grāmatvedības birojs”), Miks Lukstiņš (SIA “Fixman”), Ilze Zariņa (SIA “Vesels bērns”) un Gunita Vanadziņa (SIA “Sensum”).

Biedri ir aicināti reģistrēties biedru sapulcei, aizpildot pieteikšanās ANKETU.

Uzņēmēju e-Vēstis jaunā veidolā
Uzņēmēju Vēstis FB thumbnail-2

Kopš 2024. marta Uzņēmēju e-Vēstis iznāk jaunā veidolā. Elektroniskajā izdevumā tagad vairāk fokusēsimies uz videosaturu un samazināsim lasīšanai paredzēto ekrāna laiku.

E-vēstis līdzīgi kā līdz šim saņems visi līdzšinējie adresāti savos e-pastos, kopskaitā vairāk nekā 200 adresāti visā Latvijā, bet prioritāri, protams, Mārupes uzņēmēji, pašvaldību darbinieki, politiķi un līdzīgu Latvijas uzņēmēju NVO kolēģi.  Saturā galvenokārt runāsim par aktuālo Mārupes uzņēmējdarbībā, atvēlot komentārus un viedokļus gan mūsu pašu uzņēmējiem, gan pašvaldības amatpersonām.

Uzņēmēju Vēstis žurnāls

Drukātā žurnāla “Uzņēmēju Vēstis” trešais numurs ir ceļā pie saviem lasītājiem un iznāks marta nogalē.

Jaunākajā numurā varēsim lasīt par metāla un mašīnbūves industrijas uzņēmumiem, kuri atrodas tepat Mārupē un ‘ražo’ ievērojamu daļu Latvijas IKP, iepazīsimies ar paralimpiskā čempiona Riharda Snikus zirga King of the Dance saimnieci Irīnu Andrusu, uzklausīsim uzņēmēja – skolotāja Mika Lukstiņa personīgās pieredzes stāstu, kā kļūt par skolotāju vienreiz gadā, sociālantropoloģe Vineta Savicka dalīsies padomos, kā stiprināt mūsdienu ‘korporatīvās ciltis’, savukārt Liesma Kalve izstaigās Santjāgo ceļa posmu … tepat Mārupē, bet Daiga Reihmane no galvenās ES fondu dalītāja un uzrauga organizācijas CFLA turpinās zīmēt ceļa karti aizvadītā gada rudens numurā aizsāktajai tēmai – kā un kur uzņēmējiem tikt pie Eiropas naudām.  

Un tas viss jau atkal 32 lapaspusēs. Žurnāls, tāpat kā iepriekš, bez maksas būs pieejams vairāk nekā 40 vietās novadā.

UV3
Par 2h zinošāks pavasara apgriezieni

Šī gada pirmajā nogrieznī cītīgi turpinām izglītot gan kolēģus uzņēmējus – mārupiešus, gan citus novada iedzīvotājus, kuri jau ir pieraduši pie mūsu biedrības organizētajam bezmaksas semināriem ciklā par “Par 2h zinošāks”.

Aprīlī ciemos gaidīsim dzejnieku, mūziķi un uzņēmēju Guntaru Raču, kurš šoreiz fokusēsies uz finanšu un nodokļu jautājumiem radošajās industrijās.

Visi semināri ir pieejami bezmaksas ikvienam interesentam un notiek klātienē Mārupes pamatskolā, Viskalnu ielā 7, Tīrainē. Aktuālā informācija ir pieejama biedrības Facebook kontā.

Arvien vairāk uzņēmēji kļūst par skolotājiem

Tradicionāli vairāk aktivitātes biedrības projektā “Skola dodas dzīvē – dzīve ienāk skolā” notiek mācību gada otrajā pusē, kad pamata vielu skolēni ir apguvuši un var fokusēties uz sava redzesloka paplašināšanu.

Šogad uzņēmēju – skolotāju pulkam pievienojās Ilze Kupča (SIA Dabas saldumu maģija) un Lauris Pētersons (SIA Saules Jauda). Paplašinām arī skolu un klašu apjomu. Tā Ilze vadīja stundu 3.klasei, kur, caur savu konditorejas biznesa piemēru, bērniem pastāstīja kā izveidot un attīstīt biznesu, bet Lauris 9. klasei vadīja fizikas stundu.

Abas nodarbības notika Mārupes valsts ģimnāzijā, kas, kopā ar Babītes vidusskolu, šogad pievienojās projektā iesaistītajām Mārupes novada izglītības iestādēm.

Visas raidieraksta epizodes ēterā

Gada sākumā noslēdzās raidieraksta “Mārupes uzņēmēju pieredzes stāsti – 10 epizodes, kas tevi iedvesmos uzsākt un attīstīt biznesu” otrās sezonas ierakstu publicēšana.

Jaunākajās raidieraksta epizodēs tā vadītājs Silvestrs Savickis sarunājās ar uzņēmējiem Arni Āķi (Mārupes logi) un Lauri Pētersonu (Saules Jauda).

Tagad biedrības mājas lapā un populārākajās podkāstu vietnēs ir pieejamas kopskaitā 20 epizodes, kuras tapušas pēdējo divu gadu laikā. Tās ir sarunas ar uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem par biznesu un dzīvi, kā tapa uzņēmumi un kā tiem klājas šodien.

Raidierakstu klausies šeit vai populārākajās straumēšanas vietnēs.

Ir jautājums, bet nav iespējas to uzdot?
Pajautā šeit, un "Uzņēmēju Vēstis" noskaidros atbildes!
Scroll to Top