Uzņēmēju Vēstis

JANVĀRIS 2022

BIEDRĪBAS “MĀRUPES UZŅĒMĒJI” IZDEVUMS

NR. 56

Sveiciens 2022. gadā!

Lēnām un nemanot esam iegājuši jaunā gadā. Šis ir laiks, kad apkopojam paveikto un plānojam nākotni, paralēli cerot, ka katrs nākamais gads būs labāks par aizgājušo. Tāda ir cilvēka daba – arī uzņēmēju.

Mēs, biedrībā “Mārupes uzņēmēji” turpinām svinēt savu desmitgadi un to darīsim vēl līdz maija sākumam, kad oficiāli būsim pārkāpuši otrās desmitgades slieksni. Aizgājušais gads ir bijis notikumiem ļoti piesātināts un aktīvs, tāpēc šajā numurā vaicājām saviem biedriem, kas ir palicis atmiņā no 2021.  gada un ko viņi sagaida no biedrības jaunajā 2022.  gadā. Atbildes ir dažādas un ļoti iepriecina.

Gada nogalē sarīkojām trīs notikumus savu biedru izglītošanai un savstarpējo attiecību stiprināšanai. Kārtējās uzņēmēju brokastīs runājām par šodien visur klātesošās digitalizācijas ietekmi uz mūsu ikdienu, par jaunajiem digitālajiem rīkiem, kas gan atvieglo uzņēmēju darbu, gan arī prasa laiku un piepūli to iepazīšanai. Šīs brokastis bija īpašas, jo dalībniekus lutināja pats restorāna “Hercogs” namatēvs Andris Rūmītis, veicinot garšu kārpiņu jutīgumu ar īpašiem ēdieniem, ko gatavoja turpat uz vietas “Biznesa vēstniecībā”. Savukārt biedru izglītošanas jomā, rubrikā “Par divām stundām zinošāks”, ar savām pārdomām dalījās AS “Virši” biznesa attīstības vadītājs un pieredzējis enerģētiskās jomas speciālists Jānis Betheris. Fokusā bija enerģētikas un transporta jomas jautājumi, kas satrauc ikvienu mūsu valsts iedzīvotāju – gan uzņēmēju, gan ierindas pilsoni. Gadu noslēdzām ar biedru notikumu – Ziemassvētku branču golfa klubā “Viesturi”. Jaukā un saviesīgā atmosfērā apmainījāmies domām un dāvanām. Īss apkopojums par notikumiem lasāms rubrikā “Jaunumi”, un liels paldies par šo valdes priekšsēdētāja vietniecei Liānai Putniņai.

Nākamais gads nesolās būt mierīgs. Paralēli katra individuālajiem izaicinājumiem, ko vieglākus nepadara joprojām aktuālā pandēmija, mākoņus pie debesīm savelk sasprindzinātā ģeopolitiskā situācija ar Krievijas aktivitātēm reģionā. Cerams, ka diplomātiskie risinājumi prevalēs pār militāru agresiju. Katrā gadījumā labās ziņas ir tādas, ka populisms Eiropā piedzīvo savu norietu – sekosim līdzi vēlēšanu procesiem Francijā, Austrijā, Latvijā un citur. Gribam vai negribam, tie ietekmēs visu mūsu ikdienu.

Visbeidzot, esam izdarījuši nelielu, bet ļoti svarīgu darbu – ārkārtas kopsapulcē grozījuši biedrības statūtus, kas nākamajām valdēm sniegs iespēju strādāt divus gadus līdzšinējā viena gada vietā. Paldies ikvienam, kurš atrada laiku un piedalījās – 49 no 74  dalībniekiem ir lielisks rezultāts, kāds nav ticis  sasniegts nevienā no regulārajām ikgadējām kopsapulcēm. 99% no visiem dalībniekiem nobalsoja par šiem grozījumiem.

Lai mums visiem izcils šis gads!

Silvestrs Savickis,
biedrības valdes priekšsēdētājs

PĒRNAIS GADS BIEDRĪBAI "MĀRUPES UZŅĒMĒJI": PAR SPĪTI IEROBEŽOJUMIEM, PIETIEKOŠI DARBĪGS

Biedri par aizvadīto gadu

Apkopojot “savējo” atbildes, sanāk kā dzejolī: [..] gads  ir  balts  no  abiem galiem un pa  vidu zaļš.  Zaļi  balti strīpains pīrāgs [..].

Patiesi, pērnā gada sākums un beigas bija kovida ietekmētas, bija daudz ierobežojumu, kas skāra arī biedrības aktivitātes klātienē, bet, mazinoties ierobežojumiem, varējām gan godam nosvinēt biedrības desmitgadi, gan arī veikt citas aktivitātes, kopumā pērno gadu iezīmējot kā diezgan raibu un darbīgu.

Viens no biedrības pērnā gada veikumiem ir izpelnījies vislielāko atzinību. Kurš tas ir? Lasiet tālāk!

Saņemot nominācijas balvu "Novada sadarbības partneris" 2020
Māris Kvite

Māris Kvite, SIA Kvites” valdes loceklis:

“Atmiņā palikuši pasākumi, kuros pats piedalījos, piemēram, biznesa brokastis. Vienas notika “Irbēnos”: bijām nelielā, gandrīz ģimeniskā pulkā, un otras – biznesa inkubatorā Tīrainē, tur bija vairāk biedru. Šajos pasākumos tika skartas interesantas, noderīgas tēmas, piemēram, par digitalizāciju biznesā. Tā ir vienlaikus iespēja satikt biedrus klātienē un iegūt vērtīgu informāciju.

Runājot par šī gada mērķiem, uzskatu, ka mēs kustamies pareizajā virzienā. Saņemam pietiekami daudz informācijas, notiek dažādas aktivtātes. Tikko e-pastā saņēmu ziņu par semināru (tēma – digitalizācija), kas notiks 27.  februārī, noteikti piedalīšos!  Noteikti jāturpina sniegt zinības, kas noderīgas biedriem. Tiekamies arī ar pašvaldības pārstāvjiem, pārstāvot uzņēmēju intereses, un šis kontakts ir ļoti svarīgs. 

Viss notiek, esam uz pareizā ceļa, tikai uz priekšu!”

Rūta SkujenieceAS Madara Cosmetics” tirdzniecības vadītāja:

Pērn lielāko tiesu viss notika online. Visspilgākās atmiņas ir no biedrības 10  gadu jubilejas norisēm. Mēs – Madara Cosmetics” biedrībai pievienojāmies tikai 2016.  gadā, tāpēc šie pasākumi bija izzinoši – bija plaši pieejama informācija par biedrības attīstību.

Vēl atmiņā palikuši Uzņēmēju Dienu 2021” pasākumi, īpaši teologa Induļa Paiča seminārs Biznesa morālie aspekti”. Izvērtējot pērno gadu, jāpiemin arī sadarbība ar skolām. Tas vienmēr ir interesanti, bet pērngad organizējām konkursu sadarbībā ar Jaunmārupes pamatskolu Monētas mets”. Rezultāti bija fantastiski! Pamatskolas skolēni bija ļoti radoši un atraisīti. 

Ko lai novēl biedrībai šim gadam? Gribētu sagaidīt vairāk aktivitāšu, kas veltītas jaunu biedru piesaistei un biedrības darbības popularizēšanai jaunā Mārupes novada uzņēmēju vidē.  Tā šobrīd pietrūkst. Vēlētos arī vairāk domāt par to, kādi mēs būsim pēc 10  gadiem – domāt un skatīties plašākā perspektīvā.”

 

Rūta Skujeniece
Laura Kulakova

Laura Kulakova, Starptautiskās lidostas Rīga” komunikācijas vienības vadītāja:

2021. gads aizritēja biedrības desmitgades noskaņās ar bagātīgu un radošu pasākumu klāstu. It īpaši biedrības jubilejas ārtelpu aktivitāte 10 gadi – 10 pieturās”. Tai radītā fotoizstāde ar biedrības vēsturiskajām fotogrāfijām ļāva vēlreiz sev pašiem un citiem atgādināt un sajust lepnumu par to, cik daudz ir paveikts šajos 10  gados.

Jau tradicionāli Mārupes uzņēmēji ir lielisks partneris novada izglītības iestādēm, tāpēc liels gandarījums, ka ar jaunu vērienu turpinās pandēmijas nedaudz piebremzētais projekts Skola dodas dzīvē – dzīve ienāk skolā”. Esam pagodināti, ka arī lidostai Rīga” ir iespēja piedalīties šajā projektā un dot ieguldījumu jaunās paaudzes izglītošanā.

Ļoti nozīmīga pērn uzsāktā aktivitāte ir Rīta kafija ar uzņēmējiem”, kas dod iespēju nepastarpinātai uzņēmēju sarunai ar Mārupes novada pašvaldības vadību.

Novēlu biedrībai turpināt būt konstruktīvam, bet prasīgam uzņēmēju interešu aizstāvim Mārupes novadā, atsaucīgam partnerim izglītības iestādēm un labākajam draugam saviem biedriem!”

Normunds Čiževskis, SIA Bizpro” valdes loceklis:

“Nenoliedzami, visspilgtākie bija biedrības 10  gadu jubilejas pasākumi, kuri tika organizēti desmit vietās: novadā bija posteņi, kas simbolizēja mūsu biedrības demit nozīmīgākos notikumus šo gadu laikā. Iepriekš daudzi pasākumi likās ikdienišķi,  kā, piemēram, biznesa brokastis, mācību semināri “Par 2 h zinošāks” u. c. Diemžēl kovida diktēto noteikumu dēļ pērn daudz kas nevarēja notikt klātienē, kas normālā situācijā noteikti būtu noticis. Tāpēc klātienes pasākumu un norišu “repertuārs” pērn bija plāns visiem labi zināmu iemeslu dēļ.

Šogad arī viss būs atkarīgs no kovida situācijas. Es būtu ļoti priecīgs, ja atsāktos sadarbība ar Mārupes ģimnāziju – ar skolēnu mācību uzņēmumiem, kas ir “iebremzējusies” vīrusa dēļ. Tad varētu notikt arī skolēnu mācību uzņēmumu izstāde lidostā, kā iepriekš jau ir bijis. Būtu ļoti labi, ja ar iepriekšējo laiku aktivitāti atjaunotos klātienes semināri, tie bieži bija ļoti noderīgi.

Jāapzinās, ka šī ir force majeure  situācija, kuru nevar ietekmēt biedrības valde vai biedrība, un šādos apstākļos – piemērojoties – ir jādarbojas. Protams, kopā esot – klātienē – ir cita enerģijas apmaiņa. Mēs visi jau vairāk nekā divus gadus sēžam “zūmos”, tāpēc alkstam atkal satikties.

Tāpēc vēlu: lai vairāk būtu iespēju tikties klātienē!”

Normuds Čiževskis
Ilona Ignatenko

Ilona Ignatenko, SIA Rev.eko” īpašniece:

No pērnā gada norisēm visspilgtāk atmiņā palicis pasākumu cikls 10 gadi –10 pieturās”. Bija patīkami klātienē satikt vecos biedrības biedrus, iepazīties ar jaunajiem kolēģiem. Tas bija īsts atkalsatikšanās prieks, īpaši šajā, kovida laikā. Arī atcerēšanās, ko esam sasnieguši, paveikuši, ko piedzīvojuši.

Šogad vēlētos biežāk satikt biedrības biedrus klātienē kuplā skaitā, lai būtu jauki pasākumi. 

Novēlu piedzīvot kopābūšanas prieku, un lai tā ir vairāk! Mēs pasākumos saprotam, cik jauki ir būt kopā ar savējiem, un biedri jau ir savējie.  Novēlu visiem būt veseliem, un lai visiem šogad arī labi veicas biznesā!”

Andris RūmītisĢimenes restorāna “Hercogs” namatēvs:

“Visvairāk atmiņā palika divi biedrības veikumi: desmit gadu jubileja, jo tas bija pasākums ārpus telpām, un galu galā – šāda jubileja ir vienreiz! Otrs pasākums – brokastis biznesa vēstniecībā, jo tā man bija pirmā reize, kad gatavoju cienastu uz vietas. Abi pasākumi iezīmīgi arī ar to, ka tā bija iespēja šajā laikā visiem beidzot satikties.

Šogad es sagaidītu kādu foršu sociālu darbu. Ja atļaus pulcēties, mēs varētu noorganizēt kādu jauku labdarības pasākumu – branču Mārupē. Mēs jau palīdzam paralimpietim Rihardam Snikum, un šis labdarības pasākums varētu būt līdzīga palīdzība, kad savāktu līdzekļus Rihardam vai kādam citam mērķim. Tāpēc novēlējums biedrībai būtu: vairāk izvērst sociālo darbu! 

Biedrības pasākumi jau notiek pietiekami aktīvi, ar tiem viss ir labi. Tos vajag turpināt, ar tādu pašu tempu!”

Andris Rūmītis
Silva Jeromanova-Maura

Silva Jeromanova-Maura, SIA SilJa” valdes priekšsēdētāja:

“Par 2 h zinošāks” – kaut arī attālināti, tomēr šis pasākums pērn turpinājās. Jebkurā formātā tas uzņēmējiem ir noderīgs.

Šogad gribu biedrībai novēlēt: mazāk publicitātes par to, kas mēs esam, bet vairāk reālas rūpes par saviem biedriem. Izzināt biedru intereses, vajadzības. Biedrībā ir pārstāvēti gan lieli, gan arī vidēji un mazi uzņēmumi, un intereses ir dažādas. Tādēļ sagaidītu vairāk iedziļināšanos un strādāt kopīgu interešu vārdā, sadalot biedru vajadzības pa grupām. Veiksmīgu darbu biedru interesēs!

Uldis Cinovskis

Uldis Cinovskis, SIA EDS” valdes loceklis:

“Šogad biedrībai jāturpina iesāktais, “Uzņēmēju brokastis”, semināri u. c.,– ko nu kovids konkrētā brīdī atļaus. Izmantot iespējas, jo visi vēlamies atkal tikties klātienē!”

Gints Krīgers

Gints Krīgers, SIA Termex” tehniskais vadītājs:

“Aizvadītā gada spilgtākie iespaidi ir no biedrības jubilejas pasākuma Viesturu golfa klubā, atrakcijām un biedrības norišu pieturas punktiem novadā. Šajos laikos visi augstu novērtējam iespēju satikties, būt kopā.

Šogad biedrībai novēlu nepazaudēt iesāktās lietas, bet visiem – izturību, entuziasmu un beidzot būt kopā – satikties!”

JAUNUMI

Ārkārtas kopsapulcē groza Statūtus

2021. gada 28. decembrī plkst. 16:00 notika biedrības “Mārupes uzņēmēji” biedru ārkārtas sapulce. Sapulces darba kārtībā bija viens jautājums: Par biedrības statūtu punkta 6.2.6.  grozīšanu, nosakot minēto punktu šādā redakcijā: “Valdi ievēlē uz diviem gadiem” (iepriekš – uz vienu gadu). 

Visi ārkārtas sapulces dalībnieki izmantoja normatīvajos aktos noteikto iespēju balsot attālināti un iepriekš, savu balsojuma lapu parakstot ar drošu elektronisko parakstu vai izmantojot platformas “eMāja” sniegto iespēju apliecināt savu balsojumu ar Smart-ID digitālo identitātes apstiprināšanas rīku.

47 no 49  ārkārtas sapulces dalībniekiem balsoja par piedāvātajiem statūtu grozījumiem, tādējādi nākamā valde, ko biedri ievēlēs šogad martā, strādās divus gadus. Šis lēmums atrisina ilgstoši biedrības dienas kārtībā esošo izaicinājumu ievēlētajiem valdes locekļiem pilnvērtīgi un produktīvi vadīt biedrības darbu ierobežotā pilnvaru termiņa dēļ.

Ārkārtas biedru sapulce atrisina ilgstošu izaicinājumu

Jauni biedri

Decembrī un janvārī biedrības dalībnieku rindas papildināja divi jauni uzņēmumi.

SIA “Saules Jauda” ir Jaunmārupē bāzēts uzņēmums, kas specializējas jaudīgu saules paneļu sistēmu uzstādīšanā, un ir vācu ražotāja “Solarwatt” oficiālie pārstāvji Latvijā. Savukārt “Forums Līdere” ir izaugsmes un iedvesmas forums, kas veltīts aktīvām, atvērtām, uz izaugsmi un attīstību vērstām sievietēm un jau 5  gadus ir starp stabilākajiem un atpazīstamākajiem notikumiem visas Latvijas sociālajā dzīvē.

Play Video

Forums Līdere 2021 

SIA "Saules Jauda" uzstādīti solārie paneļi
Mārupe no putna lidojuma

Mārupes uzņēmēji pārstāvēti visās novada konsultatīvajās padomēs

Ņemot vērā novada teritorijas paplašināšanos, kad administratīvi teritoriālās reformas ietvaros Mārupes novadam tika pievienots Babītes novads, pašvaldība pieņēma lēmumu reformēt konsultatīvo padomju institūtu, mainoties gan padomju skaitam, gan nosaukumiem. Konsultatīvo padomju sastāvā ir pārstāvēti novada iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji un pašvaldības administrācijas pārstāvji.

Turpmāk novadā darbosies 5  konsultatīvās padomes (KP): Sporta un aktīvās atpūtas KP (pārstāv valdes priekšsēdētājs Silvestrs Savickis) , Tūrisma un kultūrvides KP (pārstāv valdes loceklis Ilmārs Jasinskis), Izglītības un jaunatnes KP (valdes loceklis M.  Lukstiņš un biedrības administratīvā vadītāja Gunita Ievkalne), Apkaimju konsultatīvās padomes (valdes priekšsēdētāja vietniece Liāna Putniņa un valdes loceklis Agris Locs – “Dārznieks”) un Uzņēmējdarbības KP (Silvestrs Savickis). Padomēs papildus biedrības pārstāvībai kā iedzīvotāju pārstāvji darbojas vēl daudzi novada uzņēmēji.

Biedru izglītošanas un saliedēšanas notikumi

Gada nogalē notika trīs pasākumi, kuru mērķis ir izglītot un arī saliedēt biedrības dalībniekus. Novembra beigās kārtējās uzņēmēju tematiskās brokastis notika klātienē pie mūsu partneriem “Biznesa vēstniecībā”, un tās vadīja valdes priekšsēdētājs Silvestrs Savickis. Klātesošie 20  dalībnieki diskutēja par digitalizācijas priekšrocībām un izaicinājumiem uzņēmēju ikdienā. Savukārt decembra sākumā tradicionālajā biedru izglītības veicināšanas notikumā “Par divām stundām zinošāks” uzstājās AS  “Virši” biznesa attīstības vadītājs Jānis Betheris. Zoom platformā notiekošā semināra tēma bija “Transports – nozare, kura šajā desmitgadē mainīsies visvairāk, un notikumi enerģētikā 2021.”

Savukārt Ziemassvētku noskaņā biedri tika aicināti uz Ziemassvētku branču Golfa klubā “Viesturi”, kur meža ielokā tika pasniegtas dāvanas, atstāti gardumi meža dzīvniekiem un baudīta neformāla kopābūšana.

SEKO BIEDRĪBAS AKTIVITĀTĒM UN IESAISTIES!

Biedrības “Mārupes uzņēmēji” 10. jubilejas gada notikumiem un norisēm aicinām sekot sociālajā tīklā Facebook.

Jautājumus, ierosinājumus un uzmundrinājumus lūdzu adresēt Administratīvajai vadītājai Gunitai Ievkalnei (mob.t: +371 22516333, E-pasts: info@marupesuznemeji.lv) vai valdes locekļiem personīgi.

Mūsu projekti un notikumi nevarētu tikt realizēti bez finansiāla atbalsta, tāpēc sakām PALDIES:

Ģenerālsponsoriem:              

Notikuma veidotājiem:              

Atbalstītājiem:    , RIX Property un Gastonam Galeniekam

Scroll to Top